Müslüman Hayatında Düzenli Yaşam | aliyasindogan.com
MÜSLÜMAN HAYATINDA DÜZENLİ YAŞAM

MAKALE | Ali Yasin Doğan | 23.08.2016 | 3033

Plasiyerlik sektöründe (araçla sıcak satıştan bahsediyorum) en önemli faktörlerden biride RUT tur. Rut günlük yapılacak satışın belli bölge, gün, saat ve uğranılacak firmaların belli oluşu ve yol güzergahının da belli olmasıdır.

Plasiyerlikte bu işi 2 ya da 3 firma düzenli olarak yapmaktadır. Bu firmaların market veya bakkala uğrayacağı gün ve saat bellidir. Satış yapacağı firmada bu Plasiyerlik hem standı hem de parası hazırdır. Diğer firmalar bu alışverişten sonraya kalan parayı paylaşırlar. Satışta ilk 3 ziyarette satış yapması beklenilmez lakin 3. ziyaretten sonraki 4 ve 5. Ziyarette %90 satış gerçekleşir ve artık oradaki müşterinin Plasiyere karşı defansı kırılır. Bunları niye mi anlattım ?

Allah cc Müslümanları bu günde 5 vakit namazı hayatlarının merkezine ve bir mihenk taşı gibi bundan sapmamalarını istemektedir. Hayatlarında belli bir rut çizenler ki bu müslüman için 5 vakit namazdır. Namazlarını düzenli kılan bu işi düzenli yapar ama cemaatle kıldığında asıl maddi manevi başarı bunun arkasından gelir. Bunu hayatına tatbik eden Peygamberler ve Allah Dostlarının hayatlarını incelerseniz farkına varırısınız. Düşünün tanıdığınız bir Allah Dostunun namaz saatinde dünyanın neresinde olursanız olun bilirsiniz ne yaptığını. Onlar çok dakiktirler ve ne olursa olsun Namazlarını 5 vakit Cemaatle kılarlar.

Eğer Müslüman 5 vakit namaza ve cemaatle devam ettiğinde, yani Rabbül Aleminin kapısını her gün aynı vakitte ve cemaatle kapısını çaldığında, sıratı müstakim olmak umulur ki içeriden gel denir.

İçeride bir has oda, yeri samur döşeli;

Bu odadan gelsin diye çağrılmadan geçilmez.

NFK

İçeriden gel denmesi ve oradaki ikram ve ihsanlar ayrı bir makale konusu…

Allah cc Emanet Olun
 Etiketler:  makale satış